חמישה קילו בבום!

שמחה גניאר חוגגת יום הולדת ארבע לשרוול שלה, בהן הקדישה את השנתיים הראשונות לירידה במשקל ועיצוב הגוף, ואת השנתיים הבאות לחזרה לשגרת חיים. אבל מה קרה לה כשהיא העלתה פתאום חמישה קילו שבאו לה בהפתעה?
מערכת מלב"י

באוגוסט 2010 שמחה גניאר חגגה יום הולדת שנתיים לשרוול שלה, ושיתפה אותנו בתהליך המורכב והמרתק שעברה, במהלכו השילה כ-50 קילו ממשקלה. היא קראה לאותה תקופה "חופשת לידה" וסיכמה אותו במילים


השנתיים הראשונות של תהליך ההרזיה של שמחה גניאר הוקדשו לירידה משמעותית במשקל ועיצוב הגוף, כפי שניתן לקרוא בכתבה "רגעים של שמחה", שפורסמה כאן באוגוסט 2010. מה שהחזיק את גניאר עם הראש מעל המים היה שהיא עבדה לא רק על הגוף, וטיפלה עמוקות בנפשה פנימה, עברה הכשרת מאמנים אישיים וניהלה את פורום קיצורי קיבה בתפוז.


חמישה קילו לירך


שנה שלוש ושנה ארבע, למעשה, אלה השנים בהן גניאר פיתחה שגרת חיים נורמלית. להפתעתה, בסוף השנה השלישית הסטטיסטיקה הכתה בפניה, והיא העלתה חמישה קילוגרמים למשקלה,  כפי שהיא מספרת: "זה קרה לי בבום, בהפתעה ובלי שהתכוננתי אליה".


גניאר לא ויתרה בקלות: "אני רוצה להתמקד ברגשות שלי בתקופת העלייה במשקל, כנשקלת סדרתית (באותה תקופה) זיהיתי את העלייה ומיד הלכתי לדיאטנית כדי לבדוק מה לא בסדר, כמויות האוכל אמנם גדלו, אבל לא בסדר גודל כזה של עלייה מטאורית בתקופה קצרה. הרגיעו אותי שזה בטווח הנורמה, שהגוף מעלה עשרה אחוז ממה שיורד וזה בסדר, האמת כשאמרו לי את זה עשיתי את עצמי נרגעת ובלב אמרתי "שיספרו לסבתא שלי", חמישה קילוגרמים מבחינתי היו שווה ערך ל-50 קילו. תחושת הכישלון ריחפה באוויר, הכל כביכול ברגוע אבל אצלי בבטן הרגשתי מחלה. לא יכולתי לקבל את זה, יותר מזה , לא הסכמתי לקבל את זה הרגשתי חרדה איומה".


איך מתמודדים עם האכזבה?


"בכל אותה תקופה המשכתי בשיחות עם מאמנת אישית, עם דיאטנית וכמובן עם כל הידע שרכשתי בשנתיים שקדמו לכך, בעיני רוחי ראיתי איך אני נפרדת מהבגדים המקסימים שלי, ראיתי איך כל פעם שאני נכנסת למקום שמכירים אותי כולם מתלחששים 'שמן נשאר שמן',הרצתי סרטים בראש שלא היו מביישים את הוליווד".


מה לדעתך השפיע על העלייה במשקל?


"אין לי ספק היום בדיעבד שהעלייה נבעה מאכילה רגשית משולבת עם כמה עניינים פיזיים, בדיוק באותה תקופה עברנו פעמיים דירה, עברנו מהמרכז לצפון, המון שינויים בבית ובסביבה בתקופה כזו. הדפוסים הישנים חוזרים, ובמקרה הפרטי שלי הם חזרו בקטנה עם קצת נשנושים לנשמה. בנוסף,  סבלתי מבלוטת תריס לא מאוזנת ושינויים הורמונליים, בקיצור חגיגה שלמה שלגופי היתה שווה ארבעה קילוגרמים ולנפש הרבה יותר".


החיים עם חמישה קילוגרמים מיותרים


"הבנתי שצריך משהו מעבר, עברתי דרך מסוימת אבל צריך להתקדם, לא יכולתי להרשות לעצמי לתת לחמישה קילוגרמים לסחרר לי את החיים. הלא אני זו שמזכירה לכולם שגוף ונפש אחד הם - כשנפש לחוצה הגוף "סוגר", אני זו שכל היום צועקת שאני וכולנו הרבה יותר ממספר על משקל.  לקחתי החלטות- הראשונה שבהן הייתה לשחרר. לחזור ולעסוק במגוון תחומים ולא רק במאזניים, במנותחים, במנתחים ובכל מה שקשור לכך. התחלתי טיפול ברפואה סינית, שיחות משולבות עם דיקור ושיאצו וחזרתי לתלם.


מה תקחי איתך הלאה מהתקופה הזו?


"אחד הדברים החזקים שלקחתי מהטיפול זה הוא חייבים לשחרר את טראומות העבר ולא לפחד מהעתיד כי בדרך מפסידים את ההווה. וזה כל-כך נכון, אני חיה את זה, משננת את זה ומעבירה את זה הלאה. השלתי חמישים קילו ממשקלי הראשוני וכשעלו חמישה ביטלתי את כולם לתקופה מסוימת. התובנות שלי מהטיפול האחרון הן כי שילוב בין טיפול במגע וטיפול בשיחה הוא שילוב למעשה הם שילוב מנצח לפחות עבורי".


האם שינית משהו בתזונה?


"במהלך הטיפול שיניתי את התפריט, למשל הסרתי קמח לבן מהתפריט לא באופן פנטי אבל בשוטף לפחות, זנחתי את המאזניים, אנחנו נפגשים אחת לשבועיים לבקרה, אני פותחת את הבוקר בפרוסת לחם מלא עם טחינה וסילאן לפני הליכת בוקר בת שעה וחצי. אני שותה מים והרבה, שעבורי זה חידוש מרענן, כי מים לא עברו מבחינתי רק תרכיזים דיאט, אין את המילה "אסור"בלקסיקון שלי, מותר לי לאכול הכל בלי רגשות אשם ובלי הלקאה עצמית, ובסוד אגלה שכשהמילה אסור יצאה מהלקסיקון גם החשקים ירדו באופן מפליא. אגב, בחודש האחרון ירדו להם כמעט שני קילוגרמים לאט ובאיטיות אבל בטוח, אני מרגישה באמת ובתמים שזו הדרך הנכונה  לירידה במשקל. קבלה עצמית מביאה איתה שקט נפשי".


מה התבונה הכי חשובה שלך מהתהליך?


"אני רוצה לנסות לענות על השאלה כמה אפשר לאכול היום? אז חברים, הכמויות גדלו אבל עדיין יש הגבלה, ארוחה אמיתית מלאה ומשביעה מחזיקה אותי בלי בעיה לשעתיים שלוש ולפעמים יותר,מקפידה לאכול והרבה אוכל מזין וטוב, לנפש נשארתי עם אותן ארבע קוביות שוקולד מריר פרה ביום. אני שותה המון וצועדת שעה וחצי לפחות ביום במשך חמישה ימים בשבוע. אימוני עיצוב הגוף ופילאטיס אני עושה רק לעיתים לצערי ולא באדיקות כמו בעבר. שתייה שתייה שתייה של מים ונפש רגועה זה מה שעובד אצלי ומאפשר לי לשמור על ההשגים גם ארבע שנים אחרי ניתוח השרוול".


מה תגידי למטופל שמתלבט האם לעבור ניתוח?


"ארבע שנים מאז פריצת הדרך, אני לא יכולה שלא לסכם ולומר שהתהליך הוא תהליך מדהים, תורם, מציב הרבה סימני שאלה בדרך, לפעמים מתסכל, לפעמים שובר, אבל מתוך התסכול והשבירה מוצאים את נקודת האור וצומחים גבוה יותר וחזק יותר. המסר שלי הוא שתקחו את הניתוח והירידה במשקל כקרש קפיצה, זהו את הדפוסים והחסמים שלך בתחום הזה כי בדרך כלל הם אלה שחוסמים אותנו בתחומים אחרים. שאפו לחיים איכותיים יפים והכי חשוב בריאים".


תודה מיוחדת למשפחה לחברים וד"ר רזיאל המדהימה שאצלה התחיל הכל עוד בפגישת ייעוץ ושתמיד שם גם ברגעים הקשים.


לקביעת תור לייעוץ: 03-7645444


 


לקריאה נוספת:


הניתוח הבטוח: שרוול קיבה בגישה לפרסקופית


ספורט רטוב


טיפול חדש במלב"י: המזון ואני


הרצאות החודש במלב"י      03/09/2012                    שלח לחבר                          הדפס
 
למרות הכל: נפרדה מחמישים קילו בשנתיים
כנשקלת סדרתית בתקופת ההרזיה, זיהיתי את העלייה ומיד הלכתי לדיאטנית כדי לבדוק מה לא בסדר
אחד הדברים החזקים שלקחתי מהטיפול הזה, הוא שחייבים לשחרר טראומות מהעבר ולא לפחד מהעתיד כי בדרך מפסידים את ההווה
שיניתי את התפריט שלי, למשל הסרתי קמח לבן, זנחתי את המאזניים, אני פותחת את הבוקר עם פרוסת לחם מלא עם טחינה וסילאן ואני שותה הרבה מים


 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©