המתנדבים השמנים של בלוויק

עם פרסום אישורה של התרופה החדשה לטיפול בהשמנה בלוויק, הסקרנות הרפואית והמחקרית לגבי יעילות התרופה גאו. ד"ר אסנת רזיאל עם הממצאים ו-8,000 מתנדבים שמנים שגרמו ל-FDA האמריקאי לשים את החותמת
מאת: ד"ר אסנת רזיאל

ביולי 2012 הודיע מנהל התרופות האמריקאי (FDA) על אישור תרופה חדשה בשם בלוויק (Belviq- (lorcaserin hydrochloride לטיפול בהשמנה. זוהי התרופה המאושרת הראשונה בארה"ב לטיפול בהשמנה מזה עשור. התרופה מיוצרת בשוויץ על-ידי חברת Arena Pharmaceuticals ואמורה להקטין את צריכת המזון ולתת הרגשת שובע על-ידי הפעלת רצפטורים לסרוטונין.


ד"ר ג'אנט וודקוק מה-FDA  ציינה כי לאור מגפת ההשמנה העולמית, חשוב שתרופה מסוג זה תמצא בשוק ושיחד עם תזונה נכונה ואורח חיים בריא היא תהיה מסוגלת לתת פתרון לאוכלוסייה השמנה.


התרופה מאושרת לשימוש לאנשים הסובלים מהשמנת-יתר. הכוונה לאנשים בעלי מדד מסת גוף (BMI) של 30 ומעלה, או אנשים הסובלים ממשקל עודף בעלי מדד מסת גוף של 27 ומעלה ויש להם גם לפחות מצב בריאותי אחד או יותר, הקשורים במשקל, כגון: סוכרת סוג 2, לחץ דם גבוה או כולסטרול גבוה


מתנדבים לרדת במשקל


התרופה אושרה לשימוש לאחר סדרה של שלושה מחקרים קליניים אקראיים, בהם נבדקו מתנדבים שמנים שקיבלו את התרופה בלוויק או פלצבו, זאת מבלי שהמטופלים או הרופאים יודעים איזו תרופה קיבל המתנדב. כל המחקרים כללו תוכנית דיאטה, אימון גופני בינוני וייעוץ התנהגותי. במחקרים השתתפו קרוב ל-8,000 מתנדבים בגילאי 16-65 שהיו במעקב בין שנה לשנתיים.


המחקר הראה כי המתנדבים שקיבלו את התרופה הצליחו להפחית ממשקלם בממוצע חמישה אחוזים ממשקלם, יותר מאלו שלא קיבלו את התרופה, כאשר מתן התרופה לווה בדיאטה ואימון גופני. המתנדבים שהיו במעקב של שנתיים הצליחו גם לשמור על הירידה במשקל.


תופעות הלוואי הנפוצות ביותר בקרב המתנדבים ש אין להם סוכרת היו: כאבי ראש, סחרחורת, בחילה, יובש בפה, ועצירות. עבור המתנדבים שיש להם סוכרת, תופעות הלוואי הנפוצות היו: ירידה ברמות הסוכר (hypoglycemia), כאבי ראש, כאבי גב, שיעול, ועייפות.


כחלק מאישור ה- FDA נתבקשה החברה המייצרת להמשיך ולבצע ניסויים קליניים, שיוכיחו את בטיחות ויעילות התרופה בילדים, וכן מחקר ארוך טווח על השפעת התרופה על מחלות לב (כולל בדיקות אקו-לב למתנדבים).


לקריאה נוספת:


חדש על המדף: תרופת ההרזיה בלוויק


מאושרת: התרופה לטיפול בהשמנה קסימיה


נטישת המושג "דיאטה"


טיפול חדש במלב"י: המזון ואני


הרצאות החודש במלב"י      27/09/2012                    שלח לחבר                          הדפס
 
לא רק תרופה: גם שינוי התנהגותי ותזונתי
המתנדבים שהיו במעקב של שנתיים ירדו במשקל והצליחו גם לשמור על הירידה במשקל
מנימוקי ה-FDA לאישור התרופה: לאור מגפת ההשמנה העולמית חשוב שתהיה תרופה שביחד עם תזונה נכונה ואורח חיים בריא תתן פתרון לאוכלוסייה השמנה


 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©