"המראה שלי הוא בונוס"

לרינת אבני נמאס להיות שמנה, אז היא נפרדה מהמשקל העודף ובעיקר הפסיקה לזלול. קבלו את סיפורה האישי של מי שטיפסה לשיא אישי של 128 קילו ובחרה לחיות אחרת
מאת: מערכת מלב"י

סיפורה של רינת אבני, מנהלת משפחתון בת 45 מרחובות, מתחיל למעשה בשיא המשקל של חייה – 128 קילו. לאחר שנים של זלילה בלתי פוסקת היא החליטה לשים לסיפור הזה סוף, לעבור ניתוח לקיצור הקיבה במלב"י ולעבור לאורח חיים בריא.


"כל החיים סבלתי מבעיות משקל" מספרת אבני, "התאווה לאוכל תמיד הייתה אצלי ללא שליטה. לאחר שילדתי, בולמוסי האכילה החמירו והגעתי למשקל שיא של 128 קילו והגעתי למצב של אהבתי את עצמי".


מה לא אהבת בעצמך?


"לא יכולתי לעמוד על הרגליים, לא יכולתי לבשל וכל הזמן רק חיפשתי איפה אפשר לשבת. הגעתי למצב שממש לא אהבתי את עצמי, התביישתי לצאת לרחוב, לא רציתי שהשכנות יראו אותי. היה לי ממש קשה לטפל בילדים במשפחתון, כל הגוף כאב לי כשהייתי צריכה לרדוף אחריהם".


החיים אחרי הניתוח לקיצור הקיבה


בקיץ 2011 עברה אבני ניתוח לקיצור קיבה אצל ד"ר אסנת רזיאל במלב"י, או כמו שהיא מכנה אותה "המלאכית שלי". "עברתי את הניתוח לפני ראש השנה, הורדתי בשנה האחרונה 45 קילו מהמשקל שלי ואני שוקלת 83 קילו".


לאבני חשוב לציין, כי החיים החדשים והרזים שלה לא נגמרו על שולחן הניתוחים: " צריך לדעת לשמור על הגוף גם אחרי הניתוח, למשל הפסקתי לזלול, אני כבר לא חייבת לסיים מהצלחת, הרעב האינסופי שלי ירד פלאים ולמדתי שבריאות חשובה יותר מהכל".


המסר של רינת לנשים שמנות


"נשים שמנות לא חייבות לפחד", מעבירה אבני מסר לאחיותיה הנשים, "יש לנשים שמנות פתרון ואסור לפחד. קחו את עצמכן בידיים ותטפלו בבעיות המשקל. מדובר בבריאות ובאיכות חיים. קודם כל הבריאות, אחר כך המראה החדש שלי הוא רק בונוס".


לקריאה נוספת:


המדריך המלא לבלון קיבה


מחקר: יותר שומן – יותר סרטן


נטישת המושג "דיאטה"


קבוצות התמיכה של אריאלה בר-דוד


הרצאות החודש במלב"י      11/10/2012                    שלח לחבר                          הדפס
 
רינת אבני לפנירינת אבני אחרי


 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©