"היום אני לא נראה כמו קריקטורה"

הוא שירת בצנחנים ושייט על מפרשית במכבייה, אבל אז קרתה לו תאונת אופנוע, והאשפוז הממושך גרם לו בעיקר לנחם עצמו עם אוכל, הרבה אוכל. 18 שנה אחרי, עמית גרוס החליט לעבור ניתוח שרוול, וזהו סיפורו ה"קליל"
מאת: מערכת מלב"י

עמית גרוס, גרוש בן 48 מנווה סביון, נשמע אופטימי כל הדרך למקרר, ובמיוחד כשהוא מדבר בהתלהבות על דרך החיים הבריאה שבחר לחיות. עד לפני חודשיים הוא סחב איתו לכל מקום 123.5 קילו, והוא 1.80 מטר בלבד, כלומר מדדת מסת גוף BMI קרוב ל-40 המוגדר כשהשמנת יתר חולנית.


בעברו, עמית ידע ימים אתלטיים ומלאי כושר כמי ששירת בצנחנים ומאבטח ביחידת ראש הממשלה, לימים אפילו התפאר בקוביות בבטנו כאשר השיט מפרשית במכבייה. נקודת המפנה בחייו הספורטיביים נרשמה כאשר עשה תאונה אופנוע בגיל 30.


"עברתי תאונת דרכים קשה עם האופנוע והיו לי שברים פתוחים ברגל, הרגל הייתה מקובעת עם מכשיר וגנר ולא יכולתי לזוז מהמיטה במשך 94 יום", מספר עמית על התקופה הדרמטית בחייו. "אכלתי המון באותם ימים, גם המטבוליזם השתגע כשלא זזים. לא הוצאתי אנרגיה, רק הכנסתי אנרגיה והתחלתי להשמין".


מה השיא של התקופה השמנה בחייך?


"לפני שנתיים התחלתי להיות עצמאי, אני מתעסק עם בגדי ילדים KIWI ומסתובב כל היום, רואה ג'אנק, מריח מאפיה ואוכל ברחוב בלי לחשוב, וככה תפחתי. הגעתי למצב שהיה לי קשה להתכופף לגרוב גרביים. הצטלמתי בתור ניצב לתכנית התחקירים של אייל קיציס וטל פרידמן בתפקיד של רוצח מאיים, דמות של איש שמן. זה לא אני".


האם נתקלת בקשיים חברתיים בגלל המשקל?


"כן. יצאתי לדייטים, ולא חשוב מה אני אומר או אם אני בוגר מינהל עסקים בהצטיינות, ולצערי כולנו רדודים בקטע הזה, מגיע אדם שמן לדייט עם צוואר עבה וזה מרתיע. גם בראיונות עבודה כשביקשתי להתראיין בתור מנהל רכש אצל מראיינת זה הרתיע לראות שמן".


מה גרם לך לפנות לניתוח?


"יצאתי חצי שנה עם מישהי, שעברה ניתוח שרוול קיבה אצל ד"ר דוד גויטיין במרכז להשמנת יתר, היא סיפרה לי על כל התהליך, ראיתי שאין לה לא צלקות פיזיות ולא נפשיות והחלטתי שאני רוצה ללכת על זה. היו לי ביטוחי בריאות שכיסו את הניתוח ואפילו נשארתי עם עודף".


חודשיים אחרי הניתוח עמית בהחלט יכול לספר בגאווה, שהוא הצליח להוריד 28 קילו, שהם 65 אחוז מעודף המשקל לפני הניתוח, והוא שוקל 95 קילו. המטרה: 80 קילו בסוף התהליך.


אלו שינויים אתה מרגיש בעקבות הניתוח?


"לפני הניתוח עישנתי, לקחתי איתי חפיסת סיגריות שתהיה לזמן האשפוז. אחרי הניתוח הפתיע אותי שפשוט נגעלתי מהריח של הסיגריות והפסקתי לעשן. אז עכשיו אני גם לא מעשן, גם עושה ספורט וגם קונה גרדרובה חדשה. לפני הניתוח קניתי בחנויות למידות גדולות במידה ארבעה אקסטרה לארג', לא יכולתי לקנות בחנויות רגילות, עכשיו אני קונה באיזו חנות שבא לי".


ספורט, כל-כך מהר?


"אני עושה ספורט בכיף עכשיו, אני כבר לא נראה כמו קריקטורה, החיים נראים אחרת. שבועיים אחרי הניתוח ירדתי לצלול באילת, כבר הייתי לבוש עם חליפת הצלילה ופתאום המדריך קולט שאני אחרי ניתוח ואמר שהוא צריך אישור רופא. צלצלתי לעינת במלב"י שמיד חיברה אותי לד"ר גויטיין והוא אישר לי לצלול. צללתי לעומק 30 מטר. ניקיתי אבק מהאופניים ואני רוכב 15 ק"מ ועושה 30 כפיפות בטן לפני המקלחת".


איך אתה מסתדר עם הרגלי התזונה החדשים?


"אם פעם חייתי בשביל לאכול היום אני אוכל בשביל לחיות, אני לא מכניס זבל לפה, אני מכניס לפה רק מה שמועיל. זה לא קל, היו פעמים שאכלתי שתי קציצות במקום קציצה אחת ומצאתי את עצמי מקיא את זה, לומדים לחיות עם המערכת, קודם שותים, ואז אוכלים, לשמור חצי שעה הפרש ביניהם. יש גם חצי שנה ראשונה אחרי הניתוח בצקת וזה מקשה על מה מותר לאכול, אבל בסך הכל יש תוצאות ואני אופטימי, שואף להוריד עוד 15 קילו".


מסר לאנשים שמנים או למנותחים אחרים?


"החלטתי שאני רוצה ללכת על זה והלכתי על זה במלוא העוצמה, החלטתי לשנות את החיים. צריך להחליט".


לקריאה נוספת:


ניתוח מעקף קיבה: כך תרזו עוד יותר


לסיפורי הצלחה נוספים של מנותחים בריאטריים


מודל חמשת השלבים למשקל יציב


ספורט בשירות הכולסטרול


הרצאות החודש במלב"י      23/12/2012                    שלח לחבר                          הדפס
 
עמית גרוס אחרי הניתוחלפני הניתוח (מתוך התכנית של קיציס ופרידמן)
גם בראיונות עבודה כשביקשתי להתראיין בתור מנהל רכש אצל מראיינת זה הרתיע לראות אדם שמן
ניקיתי אבק מהאופניים ואני רוכב 15 ק"מ ועושה 30 כפיפות בטן לםני המקלחת


 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©