השרוול של נועה

חודשיים אחרי ניתוח שרוול קיבה, נועה בת ה-27 מרגישה כבר בשינוי המשמעותי – פחות 19 ק"ג, עם מלתחת בגדים שהולכת ומתחדשת, בעיות בריאותיות שנעלמו וחזרה לפעילות גופנית, היא מסכמת: "הבחירה לעבור את הניתוח אצל ד"ר רזיאל במלב"י, הייתה הבחירה הנכונה ביותר"
מאת: מערכת מלב"י

בגיל 12 הגיעה נועה זיסמן למשקל של 80 ק"ג, ואז גם עשתה את הדיאטה הראשונה שלה. 15 שנים מאוחר יותר, בגיל 27 ובמשקל 126 ק"ג, היא קיבלה החלטה משמעותית – ניתוח שרוול קיבה. היום, רק חודשיים אחרי הניתוח, נועה, סטודנטית לרפואה שנה רביעית ברומניה, כבר שוקלת 19 ק"ג פחות, ומרגישה הרבה יותר טוב: "לפני הניתוח סבלתי משיעול לא נעים, ורופא ריאות אמר לי שזה בגלל ההשמנה, אחרי הניתוח זה נעלם. גם התקפי האסתמה שמהם סבלתי נעלמו"."הייתי ילדה שמנה, אבל מוקפת בחברים"
"בכל שנות ילדותי הייתי ילדה מלאה ביחס לילדים בגילי", מספרת נועה, "אבל זה מעולם לא השפיע על המצב החברתי שלי, תמיד הייתי מוקפת בחברים אוהבים. כשהגעתי לגיל 12 משקלי הגיע ל-80 ק"ג, ומאותו רגע במשפחה הקרובה החלו לומר לאימא שלי שאני מדי מלאה והיא חייבת לעשות משהו בנידון.


"אימא שלי, שהיא רופאה, התייחסה לנושא בכובד ראש, והתחלתי לעבור סדרה של בדיקות. לאחר אינספור בדיקות (CT ,MRI) ובדיקות דם, נשללו כל האפשרויות להפרעה הורמונלית והופניתי לדיאטנית בקופת חולים, על מנת לקבל תפריט מאוזן ולהתחיל בדיאטה מאוזנת".רק בת 12, הילדה-נערה נועה מצליחה להתמודד עם תפריט של דיאטה ולרזות 20 ק"ג. וכך היא נשארת, במשקל 60 ק"ג, עד גיל 19, אמצע השנה השנייה של שירותה הצבאי.ואז, "בגיל 19, בגלל מחזור לא סדיר, קיבלתי טיפול עם גלולות", מספרת נועה, "וזה הוביל להתחלת העלייה במשקל, בדיעבד היה אסור לי ליטול גלולות. העליתי עשרות ק"ג, ופניתי שוב לדיאטנית של הקופה, אך הפעם חוויתי כישלון, ובמקום לרדת במשקל ראיתי את התוצאה ההפוכה – עלייה במשקל."בעקבות העלייה הנוספת פניתי לטיפול הומאופתי, נטורופתי, אבל גם פה התוצאות היו הפוכות והעלייה המשיכה עד שהגעתי למשקל שיא של 126 ק"ג – המשקל שבו נכנסתי לניתוח".כך הגעתי לניתוח שרוול קיבה ולד"ר רזיאל
"בדצמבר 2012 עברתי ניתוח שרוול קיבה אצל הרופאה המדהימה שלי ד"ר אסנת רזיאל, מנהלת צוות מלב"י", מספרת נועה. "קצת לפני כן הגעתי להבנה שלאור ההשמנה הקיצונית וההשפעה השלילית על המצב הבריאותי שלי אני חייבת לקחת את עצמי בידיים. הסתכלתי בתמונות ואמרתי שדי, אני חייבת למצוא דרך לעצור את עצמי, והתחלתי לברר לגבי ניתוחים בריאטריים שיוכלו לעזור לי לרזות."שמעתי על ד"ר אסנת רזיאל ועל מלב"י. וקיבלתי המלצות חמות, והחלטתי שאני עושה את הניתוח אצלה – וזו הבחירה הכי נכונה שלי, ואני לא מתחרטת לרגע."במהלך המפגש עם ד"ר רזיאל וצוותה,  שארך שלוש שעות, קיבלתי יחס חם מכל הצוות במקום, ומלבד היחס החם קיבלתי את כל המידע הדרוש לקראת הניתוח. בתום המפגש קיבלתי תאריך לניתוח, אך בגלל ביורוקרטיה של קופת החולים נאלצתי לדחות את הניתוח במספר ימים. כאן אני חייבת לציין שצוות מלב"י 'עשה שמיניות באוויר' כדי להזיז את תאריך הניתוח במספר ימים, ועל כך אני מודה להם מקרב לב!"יום הניתוח – התאוששות מהירה
בערב שלפני הניתוח הגיעה נועה לבית החולים אסותא מרוגשת וחוששת. "למזלי הרב", היא אומרת, "קיבלתי חדר עם שותפה מקסימה שעברה את אותו הניתוח באותו בוקר, וגם אצל ד"ר רזיאל. למרות שהיא הייתה מטושטשת מההרדמה היא עודדה אותי ואמרה לי שאני לא צריכה לחשוש מכלום.


"בשעה 07:00 בדיוק, כמו שנקבע, הכניסו אותי לחדר הניתוח, שעה לאחר מכן כבר התעוררתי בחדר התאוששות כשסביבי המון אנשים, והכי הכי חשוב, אמא שלי הייתה לידי. הייתה לי התאוששות מאוד מאוד מהירה, ואחרי חצי שעה הועברתי למחלקה.

"לקראת הערב ד"ר רזיאל הגיעה לבדוק לשלומי, ואמרה שהכול עבר בשלום, העניקה את העידוד הנחוץ לאחר הניתוח ותמיכה ואמפתיה אינסופיות."גם ביום שאחרי הגיעה ד"ר רזיאל לשאול לשלומי, בבוקר ובערב. לאחר יום נוסף קיבלתי את מכתב השחרור והשתחררתי הביתה. חזרתי הביתה, אבל לא נשארתי לבד – על כל תופעה ועם כל דבר שאני חשה, אני פונה אל ד"ר רזיאל במייל ומקבלת תשובות מידיות ותמיכה. שבועיים לאחר הניתוח הגעתי לביקורת אצל ד"ר רזיאל , פחות 8 ק"ג". כבר קונה בגדים חדשים ועושה פעילות גופנית
ברומניה, שם גרה נועה בימים אלה, איש לא יודע שעברה ניתוח בריאטרי. "האנשים סביבי רואים שאני מרזה, אבל הם לא יודעים למה", היא אומרת. אבל מה שבאמת חשוב הוא שנועה מרגישה הרבה יותר טוב, גם פיזית, וגם רגשית – היא כבר קונה בגדים חדשים, חזרה לפעילות גופנית ומקפידה לאכול כל שלוש שעות, בעיקר חלבונים."לסיכום", אומרת נועה, "אני חייבת לומר שהבחירה שבחרתי היא הנכונה ביותר שיכלה להיות –  לעבור את הניתוח אצל ד"ר אסנת רזיאל במלב"י. ללא התמיכה, הפרגון, האמפתיה והמענה שלה לכל שאלה שיש לי ובכל שעה לא הייתי יכולה להתמודד עם כל השינוי שאני עוברת".


במסגרת התהליך והשינוי שעוברת נועה, היא גם פתחה קבוצה בפייסבוק, קבוצת תמיכה סגורה לאנשים שעברו או עומדים לעבור ניתוח בריאטרי. במסגרת הקבוצה תומכים החברים זה בזה ומחזקים זה את זה לאורך התהליך. 


לקריאה נוספת:
לסיפורי הצלחה של מנותחים בריאטריים נוספים
מחקר: בלון קיבה – גם לבעלי משקל עודף
הצלחה בטוחה: ניתוחים בריאטריים בחולי סוכרת
אתם לא לבד! קבוצות תמיכה במלב"י
הרצאות החודש במלב"י      10/03/2013                    שלח לחבר                          הדפס
 
נועה זמן קצר לפני הניתוח. 126 ק"גנועה בתקופה הרזה. השאיפה היא לחזור לכאן
בגיל 19 העליתי עשרות ק"ג. פניתי לדיאטנית, אך חוויתי כישלון, במקום לרדת במשקל ראיתי את התוצאה ההפוכה - עלייה במשקל

הבחירה לעבור את הניתוח אצל ד"ר רזיאל במלב"י היא הבחירה הכי נכונה שיכולה להיות. ללא התמיכה, הפרגון, האמפתיה והמענה לכל שאלה בכל זמן, לא הייתי יכולה להתמודד עם כל השינוי שאני עוברת

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©