בלון הקיבה שלי: עדויות של מטופלים

בלון קיבה הוא פתרון לא ניתוחי חדש שנכנס לענף הרפואה הבריאטרית ויכול לסייע בירידה במשקל. הנה עדויות של עמנואל, ג'ורג' ואיזבל שהצליחו להוריד יחד 83 ק"ג ממשקלם וזכו לקבל הזדמנות שנייה לחיים בריאים ומאושרים
מאת: מערכת מלב"י

בלוני קיבה הופכים במהירות לנשק הלא ניתוחי החדש לטיפול לסובלים מהשמנת יתר קיצונית, בלון הקיבה הוא שתל זמני אשר מותקן בקיבה והמטופלים בו נעזרים בו למשך כחצי שנה לצורך ירידה במשקלם. לאחר סיום התהליך הוא מוסר מהם והם חוזרים למצבם הרגיל ולאתגר המתמשך של שמירה על משקל תקין.


לקריאת המדריך המלא לבלון קיבה לחצו כאן


הסאנדי טלגרף תיעד לאחרונה מספר עדויות של מטופלים הלוקים בהשמנת יתר קיצונית אשר בחרו להשתמש בהליך חדשני זה של בלון קיבה במלחמתם בהשמנת היתר. להלן העדויות שלהם בנושא כפי שתועדו על ידי ג'ין הנסן וזהו סיפורם האישי של שניים מהם.


עמנואל: נפטר מ-40 ק"ג עודפים ומהסוכרת
עמנואל בן 42 תפח למשקל שיא של 134 ק"ג והיה במצב של סכנת חיים כתוצאה מהשמנת היתר בה לקה. הוא הבין את חומרת מצבו ואת העובדה כי היה צורך בפעולה דרסטית. עמנואל פנה לטכניקה לא ניתוחית חדשה להילחם בהשמנת היתר שלו בעזרת בלון מלא בתמיסת מלח. מאז הכנסת הבלון השיל עמנואל 40 ק"ג ונרפא מהסוכרת ממנה סבל. "שקלתי 134 ק"ג ועכשיו אני שוקל 95 ק"ג בלבד, לא שקלתי פחות מ-100 ק"ג מאז גיל תשע", מספר עמנואל בהתרגשות. "אני יכול כעת לאכול כרגיל, רק בכמויות קטנות יותר, והסוכרת נעלמה".


כך למשל, בעבר כדי שעמנואל ירגיש שבע בארוחה הוא היה זקוק לשש כוסות פסטה, וכיום רק לכוס וחצי. "אם אתה אוכל יותר מדי או שבטעות אכלת עוד משולש פיצה מיותר, מופיעה הרגשה של אי נוחות והיא יוצרת זיכרון שלילי פיזיולוגי של אכילת יתר וזה כבר מסייע לך להימנע ממנה בעתיד", אומר עמנואל.


ד"ר ג'ורג': השיל 25 ק"ג
ד"ר ג'ורג מארינוס, שאיבד בעצמו 25 ק"ג בעזרת טיפול בבלון קיבה, מזהיר כי "הירידה במשקל באמצעות הבלון הזמני היא פתרון חלקי בלבד. הירידה המהירה לא תישמר אם המטופלים לא נעזרים בהכוונה וליווי של דיאטנית ופסיכולוג לטיפול בבעיית אכילת היתר, כדי לסגל אורח חיים בריא והרגלי אכילה תקינים. "הבלון מלמד לשלוט בכמויות בעת האכילה ואת העובדה שאתה יכול לחיות את החיים שלך עם מנות קטנות יותר".


שיטה לא ניתוחית הזו מוכיחה את עצמה כאחת מן השיטות הטובות ביותר עבור מי שנחשב כסובל מעודף משקל, לא עבור מי שסובל מהשמנת יתר קיצונית במיוחד, והוא נחשב כמתאים לבעלי מדד מסדת גוף (BMI) מעל 27 שיש להם צורך לרדת 20 עד 30 ק"ג.


איזבל: 18 ק"ג בחמישה חודשים
איזבל גם כן בת 42 מארצות הברית, עברה משבר שבעקבותיו מצאה את עצמה עולה במשקלה באופן קיצוני, כפי שהיא מספרת: "עליתי משקל רב בתוך זמן קצר - 20 ק"ג, ואני לא יכולה לשלוט בו עם דיאטה ורעב. כשהגעתי לקו התשעים ק"ג חשבתי לעצמי שזה מספיק ואני לא רוצה לחכות עד שאני באמת אסבול מהשמנת יתר".  איזבל ירדה באמצעות התקן בלון הקיבה הזמני כשמונה עשר ק"ג בחמישה חודשים בלבד.


"אני יכולה לאכול כל דבר, אבל המנות קטנות יותר, אני אוכלת פחות, כי אני מרגישה מלאה כל הזמן", היא משתפת איך השיטה עובדת.


בלון הקיבה הוא הליך חדש יחסית המוכיח את יעילותו גם במחקרים. עם זאת, בלון הקיבה הזמני יכול להתאים רק לחלק מן המטופלים אשר מרגישים כי הם זקוקים לעזרה של ממש בירידה במשקל אך בו בעת אינם רוצים לחיות בתחושה שביצעו הליך בלתי הפיך.


לקריאה נוספת:
המדריך המלאה לבלון קיבה
בלון קיבה: מה קורה אחרי חמש שנים?
בלון קיבה: שאלות ותשובות
מחקר: בלון קיבה לבעלי משקל עודף
הרצאות החודש במלב"י      15/12/2014                    שלח לחבר                          הדפס
 
בלון קיבה זמני בתוך הגוף
עמנואל בן 42 תפח למשקל שיא של 134 ק"ג והיה במצב של סכנת חיים כתוצאה מהשמנת היתר בה לקההירידה המהירה לא תישמר אם המטופלים לא נעזרים בהכוונה וליווי של דיאטנית ופסיכולוג לטיפול בבעיית אכילת היתר

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©