תחרותי זה מרזה

אם אתם ממילא טיפוסים תחרותיים לפחות תנצלו זאת לטובת תהליך ההרזיה. איך בדיוק? הצטרפו לקבוצה, נהלו יומן מעקב ונצחו את השיטה!
מאת: ד"ר אסנת רזיאל


תחרותיות היא גורם אנושי עם מסורת ארוכת שנים והיא קטליזטור נהדר להישגים. ענפי ספורט רבים מבוססים על עקרון התחרותיות שהוא בעצם תכונה הטבועה ברבים מאתנו. כאשר אנחנו מגדירים את עצמנו כאנשים תחרותיים זוהי התחלה נהדרת לצבירת הישגים משמעותיים. מדוע לא לנצל את אלמנט התחרותיות גם לצורך ירידה במשקל?


בקבוצה, לא לבד
על מנת להתחרות אנחנו זקוקים למסגרת קבוצתית כלשהיא אשר במסגרתה אנחנו יכולים להשוות את עצמנו לאחרים, ולבדוק את רמת ההישגים שלנו אל מול אלו של שאר חברי הקבוצה בה בחרנו להגדיר את עצמנו ולקחת בה חלק. תחרותיות ברוח טובה משפרת הישגים. השוואה של האני אל מול האחר, כל עוד היא מידתית ונעשית מתוך ראייה אוביקטיבית של המציאות, בהחלט יכולה לתרום לעלייה במאמץ ובדחיפה לעבר היעד.


כאשר אתם מצטרפים לקבוצת תמיכה במשקל, הנמדדת בכל שבוע, ואתם מסמנים לעצמכם כיעד להיות האדם שירד במשקל יותר משאר חברי הקבוצה, הצבת היעד לכשעצמה היא חיובית. באפשרותכם להיות המצטיינים של הקבוצה או לפחות לקבל את אות ההצטיינות מעצמכם על המאמץ. כאשר אתם גם מגיעים ליעד שקבעתם, ו"מנצחים" בקרב, תחושת הסיפוק יכולה להוביל ולדחוף אתכם להישגים נוספים.


תחרות ומשמעת
אווירה תחרותית מייצרת משמעת בספורט, בכלכלה, ומדוע שלא גם בתהליך ירידה במשקל? המשמעת מייצרת רצינות בתהליך, כאשר יש לכם יעד ואתם מודעים לכך כי הוא מדיד, וכי אחרים מתחרים בכם בהשגת אותו היעד, הרי שאתם מעודדים את עצמכם לעשות את מה שנדרש מכם להשגת היעד.


משמעת עצמית גבוהה הכרחית בכל תהליך שסופו כולל יעד הישגי שיש לו נראות של הצלחה, תהליך של ירידה במשקל מתאים מאוד להגדרה התחרותיות. הוא דורש משמעת רבה, הוא מדיד ויש לו נראות פיזית מדידה.


חשוב לזכור כי אנשים שונים יורדים במשקלם באופן שונה. לא כולנו מגיבים באותן העוצמות לאותו תפריט, והירידה במשקל היא בסופו של דבר עניין אישי מאוד. עם זאת, חברות בקבוצה שמתקיים בה אלמנט תחרותי יכולה בהחלט לסייע לרצינות שלנו בתהליך ההרזיה. העובדה כי יש לנו נקודת השוואה וכי אנו הופכים לחלק מקבוצה מגבירים את אלמנט התחרותיות ובמקרים רבים יכולים לסייע למי שמרגישים כי התמודדות אישית, לבד, שאינה מדידה ואינה ברת השוואה אינה מתגמלת אותם דיה.


במי תתחרו?
ראשית כול אתם מתחרים בעצמכם, במי שאתם. היעד הראשון שלכם הוא שינוי אורח החיים התזונתי שלכם. ישנו ערך גדול במיוחד לעובדה שאתם בוחרים לעבור את התהליך בקבוצה או עם חברה טובה או כחלק מקבוצת הרזיה. נקודות ההתייחסות שלכם, בין אם תרצו להכיר בהן או לא, מקבלות אלמנט תחרותי.


זוהי תכונה אנושית טובה להיות מסופק מניצחון. ניצחון בנקודות, בזמן או בכל הישג מדיד אחרי. וכן, קילוגרמים הם דבר מדיד ביותר.


אם מטרתכם לשפר את הכושר הגופני שלכם ואתם חוברים לחברים על מנת לעשות זאת, אך טבעי הוא שהתחרות תצוץ כבר בשלבים הראשונים של התהליך, וכך גם בירידה במשקל. תחרות מעל לכול היא אלמנט המדרבן להישגים. וככזו ההשפעות שלה על ירידה במשקל יכולים בהחלט להיות חיובים, וכן אפילו מעט מפתיעים.


לקריאה נוספת:
ניתוח עוצר התמכרות למזון
10 כללים לבטיחות בתזונה
ארוחה משפחתית רגועה
עולם ללא גלוטן
הרצאות החודש במלב"י      07/04/2015                    שלח לחבר                          הדפס
 
הניצחון שלכם: ירידה במשקל!
השוואה של האני אל מול האחר, כל עוד היא מידתית ונעשית מתוך ראייה אוביקטיבית של המציאות, בהחלט יכולה לתרום למאמץחברות בקבוצה שמתקיים בה אלמנט תחרותי יכולה בהחלט לסייע לרצינות שלנו בתהליך ההרזיה

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©