מחשב, שתיים שלוש ארבע!

כל היום על המחשב? הטיפים שייסעו לכם לעבוד יום שלם בלי להרגיש כואבים ותפוסים, וגם לשמור על כושר. עבדו והתעמלו
מאת: מערכת מלב"י


רבים האנשים שעובדים שעות רבות ישובים בכיסא מול מחשב, ויש לכך השלכות מרחיקות לכת על הגוף והנפש של האדם. ישיבה ממושכת על כיסא ורכינה מול מחשב במשך חלק נכבד מהיום גורמים לגוף נזקים, כמו שרירים תפוסים, כאבי גב, כאבי מפרקי רגליים וידיים, כאבים בצוואר ובכתפיים, בצקות ברגליים וכן הלאה.


בנוסף, בסופו של יום עבודה מרבית האנשים מרגישים עייפות, שוקעים במטלות נוספות ודוחקים את הפעילות הגופנית לשולי החיים. כתוצאה מכך הכושר הגופני יורד, ועמו גם מצב הרוח הכללי.


אפשר גם אחרת.


פעילות גופנית בזמן העבודה
יותר ויותר מקומות עבודה בארצות הברית וגם בארץ מבינים את חשיבות הפעילות הגופנית על מצב הרוח של העובדים, ובקשר ישיר לזה התפוקות שהם מקבלים מעובדים אלה. במקומות עבודה גדולים, גם בארץ, ישנם חדרי כושר זמינים לרווחת העובד.


מחקרים הוכיחו כי הקרבה הפיזית לחדרי כושר קובעת פעמים רבות האם נשתמש בהם או לא. מסקנת החוקרים ברוב המקרים היא כי הקרבה למתקני הספורט מעלה את השימוש בהם.


יש לכם חדר כושר בעבודה? נגמרו התירוצים. תזמנו את שעת הסיום שלכם בעבודה בסמוך לאימונים קבועים. קובעים לעצמכם פגישות עבודה ביומן? תזמנו גם את הביקורים שלכם בחדר הכושר. מחויבות היא חלק גדול מן ההתמדה.


הפסקת צהריים פעילה
בזמן הפסקת צהריים נצלו אותה להליכה רגלית קצרה. לא כל יום חייבים ללכת למסעדה עם החברים. הליכה רגלית קצרה היא פעילות גופנית מתונה המסייעת לכם להרגיש עם עצמכם טוב יותר.


ארגון נכון של סביבת העבודה שלכם
הרחיקו את המחשב כמה שיותר מן הפנים. נסו להישיר מבט בזווית של 90 מעלות והביטו לשליש העליון של המסך. דאגו שאור לא ישתקף על המסך, זה מפריע. הניחו את הרגליים על הרצפה, לא באוויר. השאירו ידיים על השולחן והיעזרו בו להישענות, כך תפחיתו את העומס מהשכמות.


תרגילים שניתן לבצע מול מחשב:


·         כפיפת עמוד שדרה צווארי על ידי הטיית הראש לפנים, ולצדדים למתיחת שרירי העורף.


·         פשיטת פרק כף היד באמצעות היד השנייה לסירוגין, למתיחת כופפי האצבעות הפועלים בכל פעולה בה אנו אוחזים משהו בידינו, ובמהלך הקלדה במחשב.


·         הושטת ידיים ישרות למעלה, הטיית גו לצדדים למתיחת שרירי הגב וצדי הבטן.


·         פשיטת כתף על-ידי הבאת שילוב שתי הידיים מאחורי הגב, למתיחת שרירי הכתף והחזה, הנוטים להתקצר בפעולות יומיומיות דוגמת אחיזת חפצים בשתי ידיים, הקלדה, ואפילו קריאת ספר.


·         יד בין השכמות, לנסות להגיע לחוליה הנמוכה ביותר, יד שנייה מפעילה לחץ קל על המרפק, למתיחת חלקה האחורי של היד.


·         בישיבה על קצה הכיסא, רצפת אגן ובטן אסופים, ידיים פרושות לצדי הגוף, מרפקים כפופים אצבעות לכיוון התקרה, יש לקחת את המרפקים למטה ואחורה ולהחזיק במשך שלוש שניות ולשחרר.  


ותמיד תמיד תזכרו, שאפשר לרכוב על אופניים למקום העבודה במקום לנסוע, להשתמש במדרגות במקום במעלית במקום העבודה ובחדרי מדרגות בכלל, ולהכין ארוחות בריאות, מדודות ומזינות מראש למקום העבודה. אם תקפידו לשמור על תזונה, סדר יום ותרגילים קטנים במהלך היום מובטח לכם כי הכושר ומצב הרוח יעלו.


לקריאה נוספת:
ניתוח בריאטרי מעלים פסוריאזיס
מותר לאכול כולסטרול
הכי יעילה : דיאטה דלת-פחמימות
תחרותי זה מרזה
הרצאות החודש במלב"י      11/05/2015                    שלח לחבר                          הדפס
 
בקלות, בצעו מתיחות בזמן הישיבה במשרד
מחקרים הוכיחו כי הקרבה הפיזית לחדרי כושר קובעת פעמים רבות האם נשתמש בהם או לאהשאירו ידיים על השולחן והיעזרו בו להישענות, כך תפחיתו את העומס מהשכמות

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©