ירידה מהירה במשקל וקוץ בה!

הקיץ תפס אתכם לא מוכנים עם חמישה קילו מיותרים והחלטתם לעשות דיאטת בזק? החדשות הטובות: אפשר להוריד במשקל ומהר. החדשות הרעות: המחירים הגופניים והמנטליים של דיאטות הכסאח יקרים מדי. ראו הוזהרתם!
מאת: ד"ר אסנת רזיאל


לפעמים אתם מגיעים לרגע הכרעה מהסוג שבו אתם מרגישים שאתם זקוקים ל"דחיפה קטנה" על מנת לחזור למשקל היעד הרצוי שלכם. הטריגר יכול להיות בגד ים חדש, עונת הרחצה או סתם אירוע משפחתי שאתם רוצים להיראות בו במיטבכם.


דיאטות בזק שונות ומגוונות המבטיחות לכם ירידה מהירה במשקל נמצאות כאן מאז ומתמיד. נדמה שהן נמצאות כאן מאז הולדתה של תופעת השמנת היתר. זה השלב שבו אתם מחפשים פתרון קסם, שיחזיר אתכם למשקל היעד הרצוי שלכם או לפחות ייתן לכם את יריית הפתיחה לדיאטה ארוכת טווח ומאוזנת יתר.


היתרונות של דיאטת בזק
זה אפשרי. משמעת חזקה וצמצום דרסטי של פחמימות בתפריט מאפשרות למרבית האנשים הורדה מהירה במשקל. כאשר גופנו אינו מקבל תזונה מספקת של פחמימות, הגוף נכנס למצב הידוע בספרות הרפואית כ"קתוזיס". הצורך של גוף האדם בפחמימות ברמה מספקת הוא מובנה, כאשר אנחנו מונעים את הפחמימות מעצמנו לחלוטין, גוף האדם פונה אל השומנים ומפרק אותם, התוצאה היא ירידה מהירה מאוד במשקל.


כללי הזהב לדיאטה מהירה:  1. שתו הרבה נוזלים, לא מוגזים, לא דיאט, מים בלבד והרבה! שתייה מרובה תאיץ את חילוף החומרים בגופכם ותסייע בתהליך ההרזיה.

  2. אכלו הרבה ירקות, רצוי ירקות מאודים ללא שמן. ירקות עם ערכים קלוריים נמוכים כדוגמת כרוב, סלטים עתירי חסה ולא ירקות פחמימתיים כתפוח אדמה או אפונה.

  3. המעיטו בפירות. פירות רבים מכילים ערכים קלוריים רבים ותכולת סוכר גבוהה, אמנם הם עדיפים על חטיפי מזון מעובדים ועל שוקולד מבחינת הערכים הקלוריים, אך בדיאטת בזק צריך למנן גם אותם באופן מדויק.

  4. שתו מרקים דלי קלוריות כמו מרקים נוזליים צחים, דלי-קלוריות ולא עתירים בשומן, גופכם גם מקבל נוזלים רבים, ונוצרת תחושה של מלאות ושובע בקיבה.

  5. הקפידו על ארוחות קטנות, מנות קטנות, בכל כמה שעות. תחושת השובע שתשיגו תסייע לכם לשמור על תפריט קשוח.

  6. שלבו בתפריט בשר דל שומן, כגון חזה עוף או הודו ודגים דלי שומן, מבושלים עם מעט שמן ובמנות שאינן עולות על 200 גרם.

ברגע שאתם מורידים את תצרוכת הקלוריות שלכם באופן דרמטי הרבה מעבר לדרוש, ולא נותנים לגוף את מנת הפחמימות לה הוא רגיל, תהליך הירידה הקיצוני מתחיל בתוך זמן קצר ואכן תוכלו להוריד בקלות משקל עודף קטן.


החסרונות של ירידה מהירה במשקל
ובכן, החסרונות של דיאטת בזק רבים לצערי עולים על היתרונות במובנים רבים ודרושה אישיות חזקה ביותר לא רק להצליח בדיאטת בזק, אלא בעיקר לשמור על ההישגים שלה לאורך זמן ולחזור למשקל תקין.


האמרה מה שיורד בקלות עולה בקלות, נכונה במיוחד במצב של דיאטות בזק. תהליך הקתוזיס של פירוק מהיר של שומנים בדיאטה נטולת פחמימות הוא דרסטי ומהיר. ברגע שמסיימים את דיאטת הבזק, הגוף רוצה להחזיר לעצמו את מאגרי השומן מתוך אינסטינקט הישרדותי. אנחנו, שהגענו למשקל המיוחל בתוך זמן קצר, "מרשים לעצמנו" לחטוא מעט, והתוצאה במרבית המקרים היא עלייה מהירה במשקל.


אם תשאלו אותי, דיאטה מאוזנת כדרך חיים היא ההמלצה שלי.


לקריאה נוספת:
משקל בגיל השלישי: מה הבעיה?
דיאטה, ההצלחה שלכם ושל הסביבה
סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא!
מותר לאכול כולסטרול
הרצאות החודש במלב"י      24/06/2015                    שלח לחבר                          הדפס
 
פחות פחמימות - פחות משקל
החסרונות של דיאטת בזק רבים לצערי עולים על היתרונות במובנים רביםשתו הרבה נוזלים, לא מוגזים, לא דיאט, מים בלבד והרבה! שתייה מרובה תאיץ את חילוף החומרים בגופכם ותסייע בתהליך ההרזיה

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©