בעיה, השמנה בגיל 40

בגיל 20 אתם נראים מצוין גם עם כמה קילוגרמים עודפים, בשנות ה-30 אתם כבר צריכים להתאמץ פה ושם. לעומת זאת, גיל 40+ משנה את הנראות הוויזואלית שלכם ללא היכר אם אתם לא ערים לשינוים שהוא מביא...
מאת: ד"ר אסנת רזיאל


המראה החיצוני שלנו תלוי במידה רבה בנעורים שלנו. כל עוד אנחנו צעירים, גם אם אנחנו סובלים ממשקל עודף קטן, אנחנו מצליחים להרגיש חיוניות וקל לנו יותר לוותר לעצמנו פעמים רבות בנושא הזה. העובדה שאנחנו צעירים ונהנים ממראה "צעיר" באופן כללי, מדחיקה פעמים רבות את הסכנות לעלייה במשקל שמתחילות לצוץ כבר בגיל 20.


בגיל 30 ומעלה הגוף חווה סוג של שינוי. רבים מאתנו כבר לא שוקלים כפי ששקלו בשנות העשרים ומתוקף הדברים עסוקים פעמים רבות באתגרי פרנסה, גידול משפחה ונוטים להקדיש פחות זמן לטיפוח המראה החיצוני.


לא רק נשים
גם אם נתעלם מהעובדה שבכל עשור אנו זקוקים ל-15-10% אחוז פחות מצריכת הקלוריות לעומת העשור הקודם, הרי שאם לא נטפח הרגלי משמעת תזונתית, ספורטיבית ונסגל אורח חיים בריא – בגיל 40 נשלם את החשבון.


מי שחושב שבעיה זו שמורה לנשים בלבד – טועה. לא רק נשים מוצאות עצמן בגיל 40 מעלות במשקל, לאלה שמורה הטענה שהן לרוב אחרי מספר הריונות ולידות ולא הצליחו להשיל את הקילוגרמים המיותרים בעקבות כך. ובכן, גם הגבר הישראלי הממוצע מעלה בכל שנה כשני קילוגרמים בממוצע, ומוצא עצמו בגיל 40 שוקל 20 ק"ג ממה ששקל במהלך שירותו הצבאי.


צריכה עודפת של קלוריות משמע עלייה במשקל. אם אנחנו מפתחים הרגלי אכילה לא טובים בגילאי 30-20, השומן מתחיל להצטבר. הוסיפו למשוואה זו את הצורך שלנו לצרוך בעצם פחות מזון אל מול העלייה ברמת החיים, המאפשרת לנו לצרוך מזון טוב יותר, איכותי יותר, לצאת ולבלות במסעדות טובות והכתובת כבר תמצא על הקיר: אתם עלולים למצוא את עצמכם בגיל 45 מתמודדים עם השמנת יתר קיצונית ומסוכנת לבריאותכם.


מה עושים?
מתחילים לחשוב על גיל 40 כבר בגיל 20. כלומר, מטפחים הרגלי אכילה, יציבה, תזונה נכונה ומחפשים את התחביב הספורטיבי המועדף עליכם ומתמידים בכולם. לומדים שלא לוותר לעצמכם לגבי עלייה במשקל, גם של קילוגרמים בודדים, ומכינים את עצמכם מראש. אנשים המגיעים לגיל 40 עם הרגלי תזונה ואורח חיים לקויים, ימצאו עצמם מתקשים יותר להיפטר מעודף המשקל מאשר אלו ששמרו על אורך חיים בריא יותר לאורך העשורים הקודמים.


אם התעוררתם בגיל 40 עם עודך משקל קיצוני, שלא לדבר על מחלות נלוות, שקילו בחיוב אפשרות של ניתוח בריאטרי. במידה ואתם מועמדים מתאימים, הליך זה בהחלט יכול לעשות את השינוי הגדול לו אתם זקוקים על מנת להחזיר לכם את בריאותכם ואת המשקל התקין.


דיאטות מאוזנות, מאמץ מתמשך ובעיקר ההכרה שעליכם לפנות מעתה ואילך זמן רב הרבה יותר ממה שהייתם רגילים לו על מנת לשמור על הופעתכם החיצונית. היתרון שלכם הוא שאכילה בריאה וספורט הם שני משתנים בחייכם שגופכם יגיב אליו בכל גיל, גם אם ייקח לו זמן, מכיוון שאתם מבוגרים יותר, בסופו של דבר שינוי דרמטי ודרסטי של הרגלים יומיים יניב את התוצאה הרצויה.


השקיעו בעצמכם יותר. שום דבר לא קורה בצורה אגבית, תהליך ההזדקנות אינו מפסיק לעולם, אבל בהחלט ניתן להראות טוב ואפילו טוב מאד גם בעשור החמישי והשישי לחייכם כל עוד אתם הופכים זאת למטרה ומודעים להשקעה הכרוכה בכך.


כבר עכשיו: אכלו פחות!
זכרו כי בימינו כבר אין לכם את האפשרות לאכול את הכמויות שאכלתם בעבר, בדיוק אלה שהובילו אתכם  למצב של השמנת היתר. התייעצו עם דיאטנית מומחית להתאמת כמות הקלוריות המומלצת עבורכם ועבור אורח החיים שלכם והקפידו על מה שנדרש מכם על מנת לשמור על משקל תקין.


יש לא מעט אנשים שיעידו כי הם נראים טוב יותר ומרגישים טוב יותר אחרי גיל 40 מאשר בעשורים הקודמים לחייהם, הסיבה לרוב היא העדיפות והקדימות שנתנו לעניין המשקל וההופעה החיצונית. כשאתם משקיעים בעצמכם, זה פשוט משתלם בסופו של דבר, אתם תרגישו בריאים, רעננים ומלאי חיוניות ותשרו אווירה דומה על הסביבה.


לקריאה נוספת:
 ניתוח עוצר התמכרות למזון
10 כללים לבטיחות בתזונה
ארוחה משפחתית רגועה
עולם ללא גלוטן
הרצאות החודש במלב"י      15/07/2015                    שלח לחבר                          הדפס
 
מזל טוב! הגיע הזמן לשמור על אורח חיים בריא
בכל עשור אנו זקוקים ל-15-10% אחוז פחות מצריכת הקלוריות לעומת העשור הקודםהגבר הישראלי הממוצע מעלה בכל שנה כשני קילוגרמים בממוצע

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©