כל מה שרצית לדעת על "שרוול קיבה"

ניתוח השרוול הוא המילה האחרונה בניתוחי השמנה, שמתאים לחולים שסובלים מהשמנה קשה ומביא לירידה של  60%-70% מעודף המשקל. ד"ר אסנת רזיאל עם כל הפרטים
ד"ר אסנת רזיאל

אחד הניתוחים הלפרוסקופים החדשים לטיפול בהשמנת יתר הינו שרוול קיבה. מדובר בניתוח רסטריקטיבי (מגביל), שמקטין את הקיבה לנפח של כ- 50 סמ"ק ואינו משנה את שאר מערכת העיכול ומכאן שאין בו את חסרונות הניתוחים המשרים תת ספיגה במעי.


בניתוח שרוול קיבה מסיר המנתח כ- 75% מנפח הקיבה ויוצר קיבה חדשה בצורת צינור המשכי לושט, המבוסס על העקומה הקטנה של הקיבה.


מחקרים מעידים כי בעקבות הניתוח יורדת באופן משמעותי רמתו של הורמון הרעב גרלין שמקורו בקיבה. החולים מעידים כבר ביום שלאחר הניתוח על תחושה חדשה של שובע, ובנוסף מוגבל נפח קיבתם לארוחות של 50 סמ"ק, מה שתורם לירידה ניכרת במשקל.


בניתוח שרוול קיבה נצפית ירידה של כ 60%-70%מעודף המשקל. ניתוח זה היווה בעבר שלב ניתוחי ראשון בחולים עם BMI מעל 50 ותחלואות נלוות קשות. לאחר שנה תוכנן השלב השני הכולל מעקף קיבה או מעקף תריסריון. התוצאות הטובות של הניתוח הביאו לכך שמנותחים רבים לא ניצרכו כלל לשלב השני והניתוח צבר תאוצה כאחת האלטרנטיבות הטובות לטיפול בהשמנת יתר. ניתוח שרוול קיבה הינו הניתוח החדשני להרזיה והוא קיים בעולם כ 10 שנים ובארץ כארבע שנים.


● אחת מ"תופעות הלוואי" של הניתוח: תחושת שובע מוגברת


● ד"ר עמיר סולד על כל מה שצריך לדעת לפני ניתוח


● כתבת וידאו: באיזה ניתוח כדאי לי לבחור?


ניתוח שרוול קיבה, בדומה לשאר הניתוחים לטיפול בהשמנת יתר, משמש כלי חשוב להתמודדות עם בעית ההשמנה. באמצעותו ניתן להגביל את צריכת הקלוריות היומית ולחנך את המטופלים לתזונה נכונה ואורח חיים בריא. מחקרים מראים שאותם חולים שמצליחים להטמיע את השינוי בכמות המזון הניצרך ומסגלים לעצמם אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית הינם אלה שהופכים לסיפור הצלחה.
  


 


 


 


 


ניתוח שרוול קיבה מתאים לחולים הסובלים מהשמנת יתר חולנית עם ערכי BMI של 40 ומשרת אותם באופן שאין שינוי במבנה המעי. אין בניתוח זה השקה של מעי וכך יורדים באופן משמעותי הסיכונים לדלף ולהיוצרות היצרות או כיב בהשקה. הניתוח מתבצע באופן לפרוסקופי באמצעות חתכים מזעריים בעור כך שהתוצאה הקוסמטית יפה. כמו כן נמנעים סיבוכים של זיהום פצע ושל הופעת בקע בצלקת הניתוחית משום שלא מבוצע חיתוך דופן הבטן. הכאבים מופחתים באופן משמעותי בהשואה לניתוחים פתוחים ונצפית חזרה מהירה לאורח חיים רגיל ולמעגל העבודה. חולים שעברו ניתוח זה מסוגלים לאכול מיגוון עשיר של מאכלים לאחריו משום שנשמר הסוגר של הקיבה ומתאפשר תהליך עיכול רגיל. החולים מדווחים על שיפור משמעותי באיכות החיים לאחר הניתוח וכן ריפוי מלא או שיפור משמעותי בתחלואות הנוספות.


לחצו כאן לצפיה בניתוח שרוול קיבה      04/03/2006                    שלח לחבר                          הדפס
 
איור של הניתוח
החולים מעידים כבר ביום שלאחר הניתוח על תחושה חדשה של שובעהניתוח מתבצע באופן לפרוסקופי באמצעות חתכים מזעריים בעור כך שהתוצאה הקוסמטית יפה

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©