מאיר בעל הנס

בגיל 36 הוא הרגיש שהאוכל השתלט על חייו והחליט לשים לזה סוף. תשעה חודשים אחרי הניתוח הבריאטרי הוא כבר רשם 45 קילו פחות. סיפורו של מאיר אנג'י, רופא שיניים במקצועו, שעשה שינוי באורח החיים ותומך ב"משורוולים" אחרים
מערכת מלב"י

 

"תמיד הייתי שמן או לפחות ככה חשבתי על עצמי, מה שבטוח הוא שבכל פעם המשקל עלה ועלה עד שנסק למימדים מפחידים" מספר מאיר אנג'י, רופא שיניים בן 36, על תקופת 'מאיר השמן', כפי שהוא מכנה את עצמו באותם ימים שלפני הניתוח הבריאטרי. 


 


"תמיד ידעתי שיש לי שליטה. כשהגעתי לנקודה בה הרגשתי שהיא השיא מבחינתי, השתלטתי על היצר, שינסתי מותניים ופצחתי בדיאטה. תמיד הצלחתי לרדת, אבל כמו תמיד עליתי בחזרה ועם ריבית", מודה מאיר כי לא החזיק מעמד בדיאטה לאורך זמן. "בכל פעם שהתחלתי בדיאטה חדשה, תמיד השתפרתי והצלחתי לרדת יותר מהקודמת. חשבתי שלמדתי את סוד הקסם, הבנתי איך צריך לעשות את זה נכון מבחינת תזונה ופעילות גופנית, חשבתי שלהיות שמן אני לא אחזור, אבל משהו היה חזק ממני. איבדתי שליטה".


 


מתי הבנת שדיאטה לבדה היא לא הפתרון המתאים עבורך?


"הגעתי לשלב בו כבר לא היו לי הכוחות להתחיל בדיאטה חדשה. האוכל השתלט לי על החיים, הרעב היה תמידי ולא מסופק. חשתי בכל רגע נתון על אוכל והרבה אוכל. בתחילה אכלתי גם כשלא הייתי רעב, כי אולי אחר-כך אהיה רעב ורציתי להקדים תרופה למכה, אבל הגעתי לנקודה בה אני כל הזמן רעב. חוסר אונים".


 


האם סבלת מבעיות רפואיות בעקבות המשקל העודף?


"כמובן, להוסיף לזה את מצבי הבריאותי, יתר לחץ דם מגיל צעיר וטרום סוכרת לא הוסיפו בריאות. ניסיתי טיפול תרופתי ברדוקטיל, שלא עזר".


 


מה הייתה החוויה המכוננת שבזכותה התחלת לחשוב על ניתוח בריאטרי?


"יום אחד נכנסה אלי לקליניקה מטופלת, שלא הכרתי בעבר, ותוך כדי שיחת היכרות סיפרה שעברה ניתוח שרוול. לא ידעתי דבר וחצי דבר על הפרוצדורה. כל מה שהכרתי הם ניתוח הטבעת וניתוח קיצור קיבה. מאלו שעברו אותם והכרתי, שמעתי רק על כישלונות. הלקוחה שלי סיפרה, שהיא חצי שנה אחרי השרוול וירדה 40 קילו. היא שלפה תמונה וראיתי שזו המצולמת, מבוגרת בעשר שנים לפחות מזו שיושבת אצלי על הכסא. זה היה מדהים ולא יאומן השינוי. מנקודה זו החל המסע שלי להבין מהו ניתוח השרוול. זכיתי לראות מטופלת נוספת שלי, שירדה 90 קילו, ובפיה רק שבחים על השינוי שחל בה. פניתי למלב"י ושוחחתי עם ד"ר רזיאל ומיד הבנתי שאני רוצה לעבור את הניתוח ושהיא תנתח אותי". 


 


אילו הכנות היו לך לקראת התהליך?


"המסע שלי לווה בהרבה מאוד לבטים וחקירת הנושא. זכיתי להכיר פורום תמיכה חברתית, פורום משורוולים באג'נדה. בפורום הכרתי אנשים מדהימים, שנמצאים בכל השלבים, החל מכאלה כמוני שרק חושבים על הניתוח וכלה בוותיקים. ההיכרות עם אנשים אמיתיים בשר ודם, שמכירים את התחושות שלי והתמיכה העצומה שקיבלתי, עודדו אותי לבצע את המהלך".


 


איך אתה מסכם את הצלחתך האישית לאחר ניתוח שרוול שעברת?


"היום אני תשעה חודשים אחרי ניתוח שרוול וירדתי כבר 45 קילו! נותרו לי עוד כתשעה קילו בכדי להגיע ליעד שהצבתי לעצמי. החזרתי את השליטה לחיי. סוף סוף אני יכול להבחין בין רעב לשובע. החיים לא סובבים יותר סביב האוכל. אני אוכל כמויות סבירות לחלוטין מה-כ-ל. בתור אחד שתחביבו הוא בין היתר גם התעסקות בבישול ואפייה, מלבד אכילה היה לי חשוב שהניתוח לא יגביל אותי וזה היווה שיקול חשוב בבחירת השרוול על פני ניתוח טבעת. סוף סוף אני לא מרגיש בדיאטה נצחית, אני חי חיים רגילים לחלוטין בזכות השרוול". 


 


איך אתה מתכוון לשמור על משקלך ואורח החיים הבריא החדש שסיגלת לעצמך?


"כמובן שהתהליך לא יכול להסתמך רק על "השוטר" החדש,  יש צורך גם בשינוי משמעותי בראש וגם  פעילות גופנית חשובה מאוד בתהליך. מאז הניתוח אני מרגיש שנפרצו להם הסכרים, שמתי את עצמי במרכז והחלטתי למנף את התהליך גם לכיוונים נוספים של זוגיות וקריירה".


 


ואתה גם עוזר למטופלים נוספים...


"כן, הצטרפתי כמנהל משנה לניהול פורום משורוולים (מנוהל על-ידי ליבי-שרי).  השיחות היומיומיות עם אנשים כמוני, התמיכה ההדדית, העזרה, ההקשבה לא יסולאו בפז".


 


לקריאה נוספת:


תיאום ציפיות לפני הניתוח הבריאטרי


ניתוחים בריאטריים לריפוי סוכרת


ניתוח הרזיה בשני בני משפחה יעיל יותר


האם ניתוח בריאטרי מתאים לך?


לקריאת סיפורי הצלחה נוספים      08/11/2010                    שלח לחבר                          הדפס
 
מאיר לפני הניתוחמאיר אחרי הניתוח
הגעתי לשלב בו כבר לא היו לי הכוחות להתחיל בדיאטה חדשה. האוכל השתלט לי על החיים, הרעב היה תמידי ולא מסופק
מאז הניתוח אני מרגיש שנפרצו להם הסכרים, שמתי את עצמי במרכז והחלטתי למנף את התהליך גם לכיוונים נוספים של זוגיות וקריירה


 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©