ההמלצה שלנו: תפוח סמית ביום

מתחשק לכם חטיף? לכו על פירות. רק מה, פירות רבים מכילים סוכר ואסור להגזים בהם, אז איך בכל זאת אפשר לשמור על תפריט מאוזן ולשלב בו את הפירות הנכונים? שאלה מצוינת. חוקרים אמריקאים בדקו וחזרו עם תשובה מדעית
מאת: ד"ר אסנת רזיאל

 


תפריט דיאטה מאוזן יבקש מכם לאכול שפע של ירקות ובו בעת יגביל את מספר הפירות שאתם יכולים לאכול עקב תכולת הסוכר הגבוהה הנמצאת בחלק מהפירות. בכל מקרה, פירות תמיד עדיפים על גבי חטיפים מעובדים, אבל כשאתם באים לשלב את הפרי היומי שלכם בתפריט צריך להתחשב ביתרונות הבריאותיים שלהם ותרומתם לשמירה על אורח חיים כתהליך.


חיידקים ידידותיים בקרב שמנים
מדענים באוניברסיטת מדינת וושינגטון  בדקו מהם יתרונות התפוחים בשמירה על משקל גוף מאוזן במהלך דיאטה או בכלל. ולא סתם, הם מציינים את התפוחים מזן סמית ככאלו שיכולים לסייע לכם בקרב במלחמה על השמנת היתר. החוקרים מציינים כי בתפוח העץ מזן סמית נמצא אחוז גבוה של תרכובות תזונתיות, שאינן ניתנות לעיכול, כגון סיבים תזונתיים ופוליפנולים, המעודדים את התפתחותם של חיידקים ידידותיים במעי הגס.


מחקרים הראו כי האיזון של קהילות חיידקים במעי הגס של אנשים שמנים הוא בעייתי. התוצאה היא תוצרי לוואי של חיידקים הגורמים לדלקות ומשפיעים על שלל התפתחויות של הפרעות מטבוליות, כמו סוכרת הקשורה קשר ישיר להשמנת יתר קיצונית.


"אנחנו יודעים שבאופן כללי תפוחים הם מקור טוב של תרכובות בלתי ניתנות לעיכול, אבל יש הבדלים בסוגים", אמר מדען המזון והחוקר הראשי של המחקר, ג'וליאנה נוראטו. "תוצאות מחקר זה יעזרו לצרכנים להבחין בין זני תפוחים שיכולים לסייע במאבק נגד השמנת יתר ולסייע להם לצרוך את התפוחים היעילים יותר עבורם באפקט אנטי ההשמנה שהם מייצרים בגופנו".


מהמחקר עולה כי למרות הלעיסה, חשיפה לחומצות קיבה ולאנזימי עיכול, תרכובות בלתי מתעכלות בתפוחים נותרו על כנן כאשר הן הגיעו למעי הגס. בהגעתן אל המעי הגס הן הותססו על ידי חיידקים והיטיבו עם צמיחה של חיידקים ידידותיים במעיים.


המחקר הראה כי תפוחי גרנד סמית, אותו התפוח ירוק חמוץ, היו היעילים ביותר מבין כל סוגי התפוחים בתוצאותיהם כמי שמסייעים להפרשת חיידקים ידידותיים במעיים המהווים נוגדנים להשמנת יתר.


התפוח שעובד על עכברים
המחקר שבדק באמצעות עכברי מעבדה את התרכובות שמפורשות כתוצאה מעיכול התפוחים הראה, כי "תרכובות בלתי מתעכלות בתפוחי גרנד סמית למעשה שינו את הפרופורציות של חיידקים צוואתיים בעכברים שמנים וגרמו לנוכחות חיידקי מעיים חיובים אשר נמצאו בעיקר בעכברים רזים. מה שקובע את האיזון של חיידקים במעי הגס שלנו הוא המזון שאנו צורכים", אמרו עורכי המחקר, "הקמת איזון בריא של חיידקים במעי הגס מייצבת תהליכים מטבוליים המשפיעים על דלקת, כמו שיפור בתחושת השובע של האדם".  


חשוב לציין כי צריכת התפוחים עצמה צריכה להיעשות במידה וכי אלו צריכים להיות במצב הצבירה הטבעי שלהם, לא אפויים או מסוכרים. אם גם אתם מתלבטים מהו הפרי היומי המותר לכם לצורך צריכה מאוזנת ושמירה עת תפריט דיאטה יעיל התורם לכם, נדמה כי תפוחי הסמית יכולים לספק את התשובה גם עבורכם.


לקריאה נוספת:
לרדת במשקל בגיל הרך
האחריות להשמנת יתר בילדים היא של ההורים
דיאטה, ההצלחה שלכם ושל הסביבה
בעיית הלוקיזם של השמנת היתר
הרצאות החודש במלב"י      04/01/2015                    שלח לחבר                          הדפס
 
תפוח גרנד סמית מכיל תרכובות שאינן מתעכלות
מחקרים הראו כי האיזון של קהילות חיידקים במעי הגס של אנשים שמנים הוא בעייתיהקמת איזון בריא של חיידקים במעי הגס מייצבת תהליכים מטבוליים המשפיעים על דלקת, כמו שיפור בתחושת השובע של האדם

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©