סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא

אם גם אתם, כמו רבים אחרים, מרגישים שיש לכם בעיה במערכת העיכול אבל מעדיפים להתעלם ממנה וחוששים מהבדיקות הנלוות לברור הבעיה, כדאי שתעצרו לרגע ותקראו את הכתבה הבאה. הזמן הוא גורם מכריע באבחון מחלות, בטיפול ובסיכוי למנוע מחלות גרועות אף יותר
מאת: ד"ר אולגה ברקאי


קיימת חשיבות מכרעת לתזמון הביצוע של בדיקות גסטראנטרולוגיות ולאבחון מוקדם של מחלות. ד"ר אולגה ברקאי, גסטרואנטרולוגית בכירה באסיא מדיקל, מסבירה מדוע לא כדאי לדחות את הבדיקות ובאיזה שלב כבר מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה לברור הבעיה. סיכוי גדול שאבחון מוקדם של מחלות פשוטות וקבלת טיפול רפואי מתאים ימנע התפתחות מחלות כרוניות ומחלות סופניות.

מתי מומלץ לפנות לרופא?
פנייה  לרופא גסטרו מתבצעת לאחר הפנייה של רופא משפחה כאשר יש חשד למחלה חריפה או כרונית של דרכי העיכול.

הפנייה לרופא גסטרו מתבצעת בדרך כלל במקרים הבאים:

  • שלשולים והקאות כרוניים
  • עצירות
  • צרבת
  • כאבי בטן
  • חוסר דם (אנמיה)
  • ירידה במשקל
  • הפרעה בתפקודי כבד

מתי כדאי לפנות לקבלת חוות דעת רפואית מרופא גסטרו?
בחלק גדול מן המקרים ההפנייה לרופא גסטרו תיעשה בעקבות ביקור אצל רופא המשפחה, ש יכול לזהות סימנים אשר עשויים להעיד על התפתחות מחלות במערכת העיכול, במיוחד לאורך היכרות רבת שנים והיכרות עם התיק הרפואי המלא שלכם.

בין סממנים אלו ניתן למנות כאב בטן מתמשך, שלשול שלא עובר תוך פרק זמן קצר, עצירות מתמשכת, צרבת ועוד. במרבית המקרים, ברגע שתחשפו בפני רופא המשפחה שלכם את התלונות הללו, הוא יחליט להפנות אתכם להמשך טיפול על ידי רופא גסטרו.

אם רופא משפחה לא הפנה אתכם לגסטרואנטרולוג, אך אתם מרגישים שהבעיה נמשכת, הציפו אותה שוב בפניו ועמדו על זכויותיכם לקבל הפנייה לרופא גסטרו או יזמו פנייה לרופא גסטרו בעצמכם. כאשר אתם קשובים לגוף שלכם אתם יכולים לזהות התנהלות חריגה שלו ולקבל אבחנה וטיפול מתאימים.

מה תפקידו של רופא גסטרו?
על מה חשוב להקפיד במסגרת חוות דעת רפואית מרופא גסטרו? ובכן, תארו לרופא המומחה את מצבכם, בידיו כלי אבחון וידע נרחב הרבה יותר מרופא המשפחה והוא יוכל לאתר עבורכם את הבדיקה או הטיפול המתאים ביותר למצבכם. ככל שזה נוגע לטיפול במחלות דרכי העיכול, מהירות התגובה שלכם בהגעה אליו ושלו בקביעת הטיפול המתאים יכולים לעשות הבדל של ממש בטיפול ובריפוי המחלה.

תפקידו של הרופא הוא לבחון בראש ובראשונה לעומק את מצבו הרפואי של החולה, ספקו לו פרטים על ההיסטוריה הרפואית שלכם ועל מגוון התסמינים שלכם. עליו לראות את התמונה המלאה על מנת לסייע לכם.

שתפו פעולה עם הבדיקות הנקבעות לכם ולימדו כיצד להתכונן אליהן, כמו ניקוי, צום או כלכלה מיוחדת. הקפדה על הנחיות הכנה לבדיקות מובילה לאבחון מדויק יותר. חלק מן הבדיקות אומנם פולשניות, אך רובן ככולן מבוצעות היום בידי מומחים ובעזרת אלחוש המסייע לכם לעבור אותן ללא כאב.

בקשו מן הרופא חוות דעת רפואית מלאה ומקיפה, המתארת את מצבכם הרפואי ופירוט רב ככל שניתן לגבי ממצאי הבדיקה והמלצות הטיפול הנדרש. יתכן שאתם עומדים בתחילתו של מסע יעיל לריפוי בזכות עירנותכם ועירנות הרופא המטפל.

נבדקתם בזמן? הצלתם חיים. אבחון מוקדם של מחלות מעיים כדוגמת סרטן המעי הגס כבר הוכח כמציל חיים.

לקריאה נוספת:
אוכלים ורצים - כללי תזונה
קווים מנחים לרופאים המטפלים בשמנים
פרסום ראשון: ניתוח בריאטרי משפר סוכרת נעורים
הרצאות החודש במלב"י      06/09/2014                    שלח לחבר                          הדפס
 
אל תשמרו בבטן: לכו להתייעץ עם הרופא
פנייה  לרופא גסטרו מתבצעת לאחר הפנייה של רופא משפחה כאשר יש חשד למחלה חריפה או כרונית של דרכי העיכול


שתפו פעולה עם הבדיקות הנקבעות לכם ולימדו כיצד להתכונן אליהן, כמו ניקוי, צום או כלכלה מיוחדת
 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©