הכל על תרופת קסניקל להורדת משקל

כיצד משפיעה בדיוק הקסניקל? מי יכול להשתמש בה? מהם יתרונותיה, ומה תופעות הלוואי שלה? האנדוקרינולוגית ד"ר גלינה שנקרמן עם כל התשובות
מאת מערכת מלב"י

אחת הדרכים הפחות מוכרות להפחית במשקל היא שימוש בתרופות ייעודיות, שמספרן בשוק הולך ועולה בתקופה האחרונה. כיום נמצאות בשימוש שתי תרופות מרשם המיועדות לכך: רדוקטיל וקסניקל.


"ה'קסניקל' מיועדת לאנשים עם BMI מעל 30, או לכאלו שה-BMI שלהם הוא 27 ומעלה, ובנוסף על כך הם סובלים ממחלות רקע שקשורות להשמנה, כמו יתר לחץ דם וערכי כולסטרול גבוהים", מסבירה ד"ר גלינה שנקרמן, אנדוקרינולוגית בכירה במלב"י.


"התרופה גורמת להפחתה של 30% בספיגת השומנים", מסבירה שנקרמן, "כך שאם למשל אכלת סטייק - רק שני שלישים ממנו ייספגו במערכת העיכול שלך".


במקביל לטיפול התרופתי, למי שנמצא מתאים לכך, נותנים הרופאים המטפלים גם דיאטה מתאימה - כך שהאפקט של התרופה יהיה מירבי.


המחקרים שנערכו על התרופה הראו תוצאות מרשימות, בהן ירידה במשקל הגוף, הפחתת השומנים והסוכר בדם ואיזון לחץ הדם. התוצאות היו מובהקות במיוחד אצל חולי סוכרת או אצל מי שיש לו נטייה גנטית לפתח סוכרת מבוגרים, ולהם התרופה מומלצת במיוחד.


תופעות הלוואי של התרופה כוללות גזים, כאבי בטן, שלשולים שומניים בלתי נעימים וכתמי שומן. "השלשולים השומניים יכולים לחנך את המטופלים לתזונה נכונה", אומרת שנקרמן, "ולאותת להם כי הם הגזימו בצריכת השומנים".


את ה"קסניקל" ניתן לקחת עד 4 שנים ברציפות, אולם לדברי האנדוקרינולוגית הבכירה, בדרך כלל אין צורך בטיפול כל כך ארוך. "על פי רוב אנחנו רושמים אותה למשך חצי שנה עד שנה", היא מפרטת, "ועם תום הטיפול נותנים אותה במינון נמוך כדי לשמר את הישגי הירידה במשקל".


המינון המקובל של התרופה הוא כדור של 120 מ"ג פעמיים עד 3 ביום, יחד עם הארוחות. חשוב לצרוך גם ויטמינים מסיסי שומן החל בשבוע ה-13 לטיפול בתרופה.


● בארה"ב מתכננים למכור "קסניקל" ללא מרשם


● חדשות ומחקרים אחרונים בנושאי תרופות הרזייה


● יש לך שאלה לד"ר שנקרמן? מעוניין לקבוע אליה תור?      30/08/2006                    שלח לחבר                          הדפס
 
קסניקל. אריזת התרופה
התרופה גורמת להפחתה של 30% בספיגת השומנים, כך שאם למשל אכלת סטייק - רק שני שלישים ממנו ייספגו במערכת העיכול שלך"תופעות הלוואי של התרופה כוללות גזים, כאבי בטן, שלשולים שומניים בלתי נעימים וכתמי שומןהמחקרים שנערכו על התרופה הראו תוצאות מרשימות, בהן ירידה במשקל הגוף, הפחתת השומנים והסוכר בדם ואיזון לחץ הדם

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©