מוזיקה ספורטיבית ומרזה

טוב, לא בדיוק. האזנה למוזיקה תוך כדי ישיבה על כורסת הטלוויזיה בליווי ארוחה אינה דרך טובה במיוחד להוריד ולשרוף קלורית, אבל האזנה למוזיקה בחדר הכושר או במהלך פעילות ספורטיבית עושה את ההבדל
מאת: ד"ר אסנת רזיאל


מי מאתנו שעוסק בספורט באופן קבוע יודע שהשגרה של העיסוק בספורט היא מתנה גדולה, ויחד עם זאת גם האויב הגדול ביותר. הידיעה המוקדמת שלנו על המאמץ הסיזיפי הצפוי לנו לפני תחילתה של פעילות גופנית גורמת לרבים לוותר או לנטוש את רעיון האימון היומי. באופן זה, זליגה של ויתורים עצמיים יכולה להוביל בסופו של דבר לנטישה של הספורט.

גיוון הוא שם המשחק, והוא בא לידי ביטוי לא רק בספורט שאנחנו בוחרים לבצע אלא גם בדרך שבה אנו בוחרים להפיג את שעת הכושר שלנו.

הטמפו של הירידה במשקל
מוזיקה, כך מסתבר, יכולה לחולל פלאים. מחקר בריטי אשר נערך לפני כשנתיים מצא כי נבדקים אשר ביצעו פעילות גופנית תוך כדי האזנה למוזיקה במהלך האימון הגיעו לתוצאות טובות יותר ב-13% בקצב האימון ושריפת הקלוריות, זאת לעומת נבדקים שלא האזינו למוזיקה במהלך האימון.

שירי פופ רבים הם קצביים, יש להם ריתמוס קבוע שאנו בוחרים לשלב במהלך הפעילות הגופנית, לעיתים אפילו מתאימים את תנועות הגוף למקצב. ללא ממקצב הפעילות שלנו יכולה לעיתים להיות סדורה פחות וקצבית פחות.

ספורטאים מקצועיים, שמנוסים יותר מספורטאים חובבים, אינם זקוקים לתמריצים מוזיקליים מהטעם הפשוט שהם מונעים ממוטיבציה להגיע להישגים מקצועיים, ולכם במקרה שלהם מוזיקה יכולה אף להפריע להם. לכן, שמיעת מוזיקה בזמן פעילות גופנית מומלצת בעיקר לעוסקים בכך כתחביב, כלומר מרבית האנשים. עבור אלה, מוזיקה משמשת מסיח דעת מצוין מהמאמץ הפיזי, כאבי השרירים, משך האימון וכיוצא באלה, ובדרך זו התלונה הופכת להנאה של ממש.

בחדר הכושר, בריצת הערב וגם בבריכה
מוזיקה ניתן לשמוע היום כמעט בכל מקום מבלי להפריע לאחרים. אוזניות ייעודיות ונגני שמע מצויים בוורסיות שונות ואפילו במהלך שחייה בבריכה יש אפשרות להאזין לה.

חשוב שלא לתת למוזיקה להסיח את הדעת, רק אם אתם מתאמנים בסביבה מבוקרת ונטולת סיכונים, שכן אותה הסחת הדעת שהיא מציעה יכולה להשפיע עליכם להיות פזיזים מדי ואתם עלולים להיפצע ממאמץ יתר או מחוסר תשומת לב לסביבה.

כל עוד אתם מודעים לנושא, נדמה כי רבים היתרונות שבהאזנה לפס קול מוזיקלי שהוא ייחודי לכם ומלווה אתכם בתהליך ההרזיה הכולל כושר גופני. כך אתם באמת מסייעים לעצמכם לייצר פס קול לחיים, כזה שהזיכרונות ממנו חיוביים וממלאי מוטיבציה.

לקריאה נוספת:
סובלים מבעיה במערכת העיכול? לכו לרופא!
הנזק האקולוגי של השמנת היתר
מכורים לאוכל מתוק? כדאי לכם לקרוא
כמה שעות צריך כדי לרזות?
הרצאות החודש במלב"י      10/11/2014                    שלח לחבר                          הדפס
 
כושר מוזיקלי מעביר את הבאסה בסבבה
מחקר: נבדקים שביצעו פעילות גופנית תוך כדי האזנה למוזיקה במהלך האימון הגיעו לתוצאות טובות יותר ב-13% בקצב האימון ושריפת הקלוריותרבים היתרונות שבהאזנה לפס קול מוזיקלי שהוא ייחודי לכם ומלווה אתכם בתהליך ההרזיה הכולל כושר גופני
 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©