קר לכם? תתעמלו

הזמן המתאים ביותר לפעילות גופנית הוא כשאתם מוכנים להתחיל את האימון. אז שימו בצד את כל התירוצים של קר מדי או חם מדי, לבשו בגדי התעמלות ובצעו אימון. הנה כמה דברים שאפשר לבצע גם כשיורד גשם...
מאת: מערכת מלב"י

ומה התירוץ שלכם היום לא לבצע פעילות גופנית?
אתם בוודאי לא זוכרים שאמרתם לעצמכם כי במהלך חודש אוגוסט היה לכם "חם מדי, לח מדי" כדי לצאת להליכה רגלית קצרה. וכמו רבים אחרים כל טיפת גשם קטנה או טמפרטורות של מתחת לעשרים מעלות צלזיוס הן בגדר תירוץ חורפי ורטוב כדי להימנע מאימון.

החורף מכניס את הגוף לסוג של תרדמת בכל מה שקשור לפעילות גופנית. הנטייה לאכול יותר גוברת בשל המנוע הפיזיולוגי הטמון בנו אשר דורש מאתנו לתדלק את הגוף ולהטעין אותו באנרגיה על מנת לשמור על חום הגוף. הבעיה מתחילה ברגע שהאכילה הופכת ללא פרופורציונלית והפעילות הגופנית נפסקת.

ספורט בחורף – כך תמשיכו להתאמן בלי תירוצים:
מתלבשים בשכבות - עדיף להגיע לאימון, בחדר הכושר או בחוץ, במצב שבו גופכם מחומם. שמירה על חום הגוף חיונית, מונעת התקררות ומעלה את המוטיבציה לעסוק בפעילות גופנית. עדיף ללבוש שכבה אחת מיותרת ואותה להוריד במהלך הפעילות כאשר הגוף מתחמם מאשר לחוש שקר לכם ולסבול מירידה במוטיבציה לאימון בשל הקור. בתום האימון לבשו בגד חם ושרו על חום הגוף, אל תתנו לגוף לאבד את חום הגוף במהירות, דבר שיגרום להתכווצות שרירים, להתקררות ולא בריא לגוף.

מתיחות – אל תזלזלו בחלק זה של האימון, חשוב להתחיל כל אימון בתרגילי מתיחות, המאפשרים להימנע מפציעות וגם לחמם את הגוף בהדרגה לקראת טמפרטורה אידאלית לאימון. אל תזנקו מהמיטה לאימון קשה מדי, שלב החימום והמתיחות תורם להצלחת כל אימון, במיוחד בחורף.

לשתות, גם בחורף -  מזג האוויר הקר משקיט לעיתים את תחושת הצמא ולכן חשוב להיות מודעים לכך ולא להתייבש. גופכם זקוק עדיין לכמות גדולה של נוזלים, וגם אם מנגנון הצמא מציק פחות, חשוב מאד להקפיד לשתות לאורך כל היום ובמשך האימון. זה מספק לכם את הדלק ואת המרץ לתחושת חיוניות שהיא הכרחית להצלחת כל אימון, כמו בקיץ כך גם בחורף.

רטוב בחוץ, יבש בפנים - גשם בחוץ אבל זה לא אומר שאתם מקבלים פטור מפעילות ספורט, לא כל גשם קטן הוא אס בטוח לביטול האימון, להפך מזג אוויר קר עשוי לדרבן אתכם לפעילות מואצת. אם עדין לא השתכנעתם הרי שיש מספיק מקומות חלופיים לבצע את האימונים, כגון חדרי כושר, חדרי מדרגות מוגנים מגשם יכולים להוות זירה נוחה לאימונים ברגע שמוותרים על המעלית, מזרון התעמלות ביתי לפרוש בסלון הוא חלופה נהדרת ואפילו בריכה מחוממת.

ההישגים שלכם מהקיץ
חשבו על כל המאמץ שהשקעתם במהלך הקיץ בירידה במשקל ובחיטוב הגוף, זה דרש אומץ ומאמץ. תחזוקה שוטפת של פעילות גופנית מסייעת לכם לשמור על משקל מאוזן. אם אתם זקוקים למוטיבציה, כדאי להיזכר במאמץ של דיאטת הקיץ שלכם ולהבין שחבל לפגוע בהישגים האלו.

החורף הישראלי הוא לא חורף אימתני לכן השתדלו להימנע מתירוצים, ישנה חשיבות אדירה לשמירה על שגרת פעילות גופנית לאורך כל השנה. היתרונות רבים והחורף לא מספק סיבות מספיק טובות כדי להימנע מכך. המשכתם בפעילות גופנית סדורה לאורך כל החורף? הרווח עתיד להיות כולו שלכם עם בוא הקיץ.

לקריאה נוספת: 
ניתוח בריאטרי מקטין נזקים בבעיות כבד
ניתוח בריאטרי משפר נתוני סוכרת סוג1
מחקר סיני: ניתוח בריאטרי מרפא סוכרת
הצלחה בטוחה: ניתוחים בריאטריים בחולי סוכרת
הרצאות החודש במלב"י      24/11/2014                    שלח לחבר                          הדפס
 
גם בחורף: מתעמלים, מתמתחים ושותים
שמירה על חום הגוף חיונית, מונעת התקררות ומעלה את המוטיבציה לעסוק בפעילות גופניתתחזוקה שוטפת של פעילות גופנית מסייעת לכם לשמור על משקל מאוזן

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©